WWIN LIGA BIH

Sloboda nastavila katastrofalan niz: Sloga se prošetala Tušnjem sa 3 gola u mreži Tuzlaka

Iako je Sloboda danas dobila novog predsjednika (Azmir Husić), koji je ekspresno smijenio trenera (Marko Maksimović), na polju rezultata se ništa nije promijenilo. Tuzlaci su danas kao domaćini upisali novi poraz, a bodove s "Tušnja" nosi Sloga Meridian.

Naime, "Dobojlije" već u šestoj minuti stižu do pogotka. Golman Slobode Azmir Muminović je napravio grešku i praktički dodao loptu Toniju Joviću, a napadač gostiju ga je matirao udarcem s ruba šesnaesterca.

Nakon toga uglavnom se igralo na polovini Sloge, ali nekoliko puta se spetljao Cvijanović, a prilike su također propustili Hasanbegović i Hasanović.

Nakon propuštenih prilika, stigla je kazna za Tuzlake, Jović je na povratni pas Mrkaića u 80. minuti pogodio za 0:2.

To nije bilo sve, jer u nadoknadi rezervista Đokić trese mrežu Slobode za ubjedljivih 0:3, nakon još jedne velike greške odbrane domaćih.

Nastavljena je tako agonija Slobode, a Sloga prvom gostujućom pobjedom ove sezone osvojila velika tri boda.