liga nacija

Šta nas čeka večeras u Zenici? “Zmajevi” su protiv Nijemaca do sada igrali dvije utakmice i oba puta su prvi postigli gol

Reprezentativci Bosne i Hercegovine danas će na zeničnom stadionu Bilino polje igrati protiv Njemačke u okviru trećeg kola grupe 3 elitne Lige A u okviru Lige nacija UEFA (Evropska nogometna federacija).

Meč Bosna i Hercegovina - Njemačka počinje u 20:45 sati na stadionu Bilino polje u Zenici.

Prijateljski dueli

Bosna i Hercegovina se do sada sa Njemačkom sastala dva puta i oba meča su bila prijateljska, podsjeća Nogometni savez BiH.

Prvi meč odigran je na stadionu Asim Ferhatović-Hase u Sarajevu 11. oktobra 2002. godine i završen je neriješenim rezultatom 1:1.

"Zmajevi" su prvi došli do prednosti golom Elvira Baljića u 21. minuti. Izjednačenje gostima donio je Carsten Jancker u 56. minuti.

U drugoj utakmici odigranoj 3. juna 2010. u Frankfurtu, Nijemci su kao domaćini slavili rezultatom 3:1.

Pogodak Džeke

I tad je do prednosti prvo došla reprezentacija Bosne i Hercegovine golom Edina Džeke u 15. minuti.

Preokret Njemačkoj donose Philipp Lahm (50) i Bastian Schweinsteiger golovima iz penala (73, 77).

Inač,e glavni sudija velerašnjeg duela u Zenici bit će Francois Letexier iz Francuske. Asistirat će mu zemljaci Cyril Mugnier i Mehdi Rahmouni.

Četvrti sudija je Jeremy Stinat, dok će u VAR sobi biti Willy Delajod i Bastien Dechepy.

BiH nakon dva kola ima jedan bod (Nizozemska 2:5, Mađarska 0:0), a Njemačka četiri (Mađarska 5:0, Nizozemska 2:2).