ksbih

Karate reprezentacija BiH ostvarila dobre rezultate na Svjetskom prvenstvu u Veneciji

Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je dobre rezultate na 13. svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore (U21), koje je od 9. do 13. oktobra održano u Veneciji.

U konkurenciji 109 država i oko 2.000 učesnika, Bosnu i Hercegovinu je predstavljalo 38 takmičara koji su osvojili dvije srebrne i jednu bronzanu medalju, saopćeno je iz Karate saveza BiH.

Druga mjesta i srebrne medalje osvojili su Anes Bostandžić (U21, +84 kg) i Marina Kurteš (U21, - 68 kg), dok je treće mjesto i bronzanu medalju odnijela Emina Sipović (U21 - 61 kg).

Ali Arnautović i Ajin Kurtanović zauzeli su peta mjesta u svojim kategorijama, dok su Belmin Spahić i Bekir Grabus bili sedmi.