igman nemoćan

Nastavljena Wwlin liga BiH: Borac protutnjao kroz Konjic, slijedi derbi protiv Željezničara

(Foto: FK Igman)

Nakon reprezentativne pauze, nastavljena je Wwlin liga Bosne i Hercegovine u nogometu.

Aktuelni prvak, banjalučki Borac, protutnjao je kroz Konjic, delasiravši domaći Igman sa 4:0 u zaostalom duelu drugog kola.

Dvostruki strijelac bio je Enver Kulašin. U strijelci se su upisali još Vranješ i Čavić.

Borac je brzo došao do prednosti već u 4. minuti utakmice, nakon greške domaćeg igrača Posinkovića. Njegovo pogrešno dodavanje iskoristio je Kulašin, koji je najprije pogodio stativu, da bi nakon odbijene lopte u gužvi uspio poslati loptu u mrežu za 1:0.

Drugi pogodak Borac je postigao je u 24. minuti, kada je Ogrinec prošao po desnoj strani i uposlio Vranješa, koji je rutinski savladao golmana Igmana Ćemana.

Borac nastavio diktirati tempo ovog meča, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada je domaći igrač Denković dobio drugi žuti karton zbog simuliranja prekršaja, ostavljajući svoju ekipu s igračem manje, prenosi Fena.

Borac je iskoristio brojčanu prednost, te je Kulašin postigao svoj drugi pogodak u 69. minuti za 3:0, dok je konačnih 4:0 postavio Čavić u 79. minuti nakon brze kontre.

Konjičanima je prekinuta serija od čak četiri pobjede zaredom, dok su Banjalučanima ovo bio četvrti meč u nizu koji su riješili u svoju korist.

Poredak: Zrinjski 19 bodova (7 utakmica), Borac 19 (8), Sarajevo 18 (8), Željezničar 17 (9), Posušje 14 (9), Igman 13 (9), Široki Brijeg 10 (9), Radnik 10 (8), Velež 9 (9), Sloga Doboj 9 (8), Sloboda Tuzla 2 (9), GOŠK 1 (9).

Već tokom vikenda na rasporedu je deseto prvenstveno kolo. Borac će u derbiju ugostiti ekipu Željezničara (20. oktobar, 19.45 sati), dok će Igman gostovati mostarskom Zrinjskom (21. oktrobar, 18 sati).

U ostalim utakmicama desetog kola sastaju se Posušje - Široki Brijeg (18. oktobar, 18 sati), GOŠK Gabela - Sloboda (19. oktobar, 13.30), Sarajevo - Velež (19. oktobar, 20.45), Radnik Bijeljina - Sloga (20. oktobar, 15 sati).