baraž za euro

“Zmajice” bile nadomak pobjede nad Srbijom: Na kraju ipak remi u Zenici

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je odigrala sjajan meč u kojem je remizirala sa selekcijom Srbije rezultatom 2:2 u Zenici.

Naime, Srbijanke su u ovaj meč ušle kao velike favoritkinje, koje su iz prethodnih duela sa BiH imale pet pobjeda iz šest utakmica, tako da nije nimalo bilo jednostavno bh. igračicama.

Igrao se 20. minut kada je golom Emine Ekić, Bosna i Hercegovina povela sa 1:0, da bi već u 28. minuti preko Nine Matejić Srbija izjednačila na 1:1.

Istim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, da bi u 52. minuti kapitenka "Zmajica" Milena Nikolić pogodila za vodstvo od 2:1.

Iako su mnogi mislili da će BiH upisati veliku pobjedu svojim golom u 87. minuti Vesna Milivojević donosi izjednačenje Srbiji na 2:2.

Treba istaći veliku borbenost bh. igračica, koje su još jednom pokazale kako se bori za državni dres.