bundesliga

Bayern doživio novu blamažu

Još je mali put ostao ispred nogometaša Bayera iz Leverkusena da matematički osiguraju naslov prvaka Bundeslige, u 28. kolu slavili su u gostima kod Union Berlina s 1-0.

Domaći sastav kojeg vodi hrvatski strateg Nenad Bjelica dobro se držao velikim dijelom prvog poluvremena, a onda je Union Berlin sve prosuo u završnici prvih 45 minuta. Prvo je u trećoj minuti nadoknade Gosens zaradio drugi žuti karton, dok je u osmoj minuti nadoknade dosuđen jedanaesterac za Bayer kojeg je Wirtz pretvorio u 1-0.

U nastavku je klub iz Leverkusena umrtvio igru, čuvao je gol prednosti te je došao u situaciju da već u idućem kolu matematički osigura naslov prvaka. Trenutačno Bayer ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Bayerna.

Još je jedan kiks ove sezone upisao Bayern koji je unatoč vodstvu 2-0 poražen kod Heidenheima s 3-2. Bayern je dva pogotka dao u završnici prvog dijela. Kane je u 38. zabio 32. prvenstveni pogodak sezone za 1-0 Bavaraca, dok je glavom Gnabry u 45. povećao na 2-0. Heidenheim se ekspresno vratio u igru, golovima u 50. i 52. minuti koje su postigli Sessa i Kleindienst.

Nakon izjednačenja domaćin je nastavio napadati te je nakon lijepe akcije, ali i nonšalantne igre Bayerna u obrani, poveo 3-2 novim golom Kleindiensta, što je bio i konačan rezultat.