liga prvaka

Drama na Etihadu pripala Madriđanima: Real je u polufinalu!

Večeras su odigrani preostali revanš susreti nogometne Lige prvaka, nakon kojih su poznata sva četiri polufinalista.

Bayern je na svom terenu savladao Arsenal sa 1:0 golom Kimmicha, te tako prošao dalje u elitnom evropskom klupskom takmičenju.

Podsjetimo, u prvom susretu igranom u Londonu rezultat je glasio 2:2.

U drugom večerašnjem susretu, onom između Real Madrida i Manchester Citya, nakon 90 minuta igre rezultat je glasio 1:1, pa su se igrali produžeci.

Međutim, ni nakon dodatnih 30 minuta igre, rezultat se nije mijenjao, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Luka Modrić je pucao prvi u dresu Reala i nije pogodio, tačnije Ederson mu je odbranio udarac, što je u startu dalo veliku psihološku prednost Građanima.

Ipak, uzvratio je Bernanrdo Silva u dresu Citya, koji je očajnim pokušajem Panenke promašio.

Rudiger je u zadnjoj seriji pogodio i odveo Real u polufinale.