BEZ IZNENAĐENJA

Bayern i PSG prvi četvrtfinalisti Lige prvaka

Bayern München je savladao Lazio rezultatom 3:0 u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i plasirao se u četvrtfinale ovog takmičenja.

Nakon minimalne pobjede Lazija u prvoj utakmici u Italiji, jedini gol postigao je Immobile iz jedanaesterca u 69. minuti, Bayern se revanširao na svom stadionu.

Bayern je poveo u 39. minuti. Guerreiro je pucao, a Kane je uspio zakačiti loptu i postići gol, iako je golman Provedel mogao bolje intervenisati.

Pred kraj prvog poluvremena stiže novi gol za Bayern. Nakon snažnog udarca de Ligta, Muller je dobro reagovao glavom i savladao golmana gostiju za vodstvo od 2:0.

Od 66. minute je poznato koji klub je izborio četvrtfinale Lige prvaka. Najbolji strijelac Evrope, Kane, je ispratio jedan odbijanac nakon što je Sane šutirao te je sjajni Kane postigao svoj šesti gol ove sezone u Ligi prvaka.

Francuski PSG je u prvom duelu slavio sa 2:0 protiv Real Sociedada na svom terenu, a večeras je u revanšu odigranom u Španiji bio bolji rezultatom 2:1.

Oba gola za aktuelnog šampiona Francuske zabio je Mbappe.

Najbolji igrač PSG-a je pogađao u 15. i 56. minuti susreta.