PREMIJER LIGA BIH

Bez golova u derbiju: Željezničar pokazao zube Zrinjskom

U okviru 19. kola Premijer lige Wwin lige na Grbavici su snage odmjerili Željezničar i Zrinjski. Dvojboj starih rivala privukao je veliki broj navijača u Dolinu ćupova, a i lijepo vrijeme u gradu na Miljacki omogućilo je sjajnu atmosferu. Na kraju je semafor pokazivao 0:0

Početak utakmice pripao je Plavima koji su bez puno respekta ušli u okršaj sa aktuelnim bh. prvakom. U prvih deset minuta težili su da postignu pogodak, nošeni bodrenjem sa tribina.

U 14. minuti Ćuže je asistirao Ilinkoviću kojem je pobjegla lopta, a nogometaš Zrinjskog se povrijedio.

Igrao se 20. minut kada je Amoah izašao ”oči u oči” sa golmanom Markom Marićem. Čuvar mreže gostiju izašao je kao pobjednik jer je sjajno intervenisao i zaustavio udarac igrača Plavih.

Odmah nakon toga dvostruka izmjena kod gostiju Ilinkovića i Tičinovića zamijenili su Bradarić i Sabljić.

Sjajan kontra domaćih u 26. minuti, ali ovaj put udarac Haračića zaustavlja Marić. U narednom napadu Zrinjski prijeti. Bilbija je uposlio Ćužea kojem bježi lopta. Potom je uslijedio period mirnije igre. A i gosti su imali podršku svojih navijača.

Nemanja Bilbija je u 38. minuti imao odličnu priliku nakon asistencije Bradarića, ali je sjajno intervenisao jedan igrač domaćih. Nakon kornera Barišić šutira Muftić brani, a odbijaner je Ćuže pokušao ubaciti u mrežu, ali je Krpić izbacio loptu sa gol crte. Na odmor se otišlo kod nepopularnog rezultata 0:0.

U nastavku gosti kreću ofanzivno. S druge strane, izabranici Brune Akrapovića nastavili su igrati bez velikog respekta prema ekipi iz Mostara koja dominira ligom posljednjih godina. Premda su Plemići željeli da što prije stvore dobru priliku, teško su pronalazili put do gola Muftića. Domaći su se potom oslobodili pritiska gostiju i stvorili dvije prilike.

U 57. mnuti svoj šut oprobao je Amoah, ali lopta odlazi visoko preko gola. Samo minut kasnije Ovčina iz odlične situacije prebacuje gol. Ostalo je 0:0.

Zrinjski nije imao ozbiljnije prilike u drugom dijelu. Plavi su pokušavali kroz pas igru da ugroze gol Plemića. Ipak, do kraja ovog dvoboja nije bilo pogodaka, piše Scsport.