pogodio za tri boda

Bh. fudbaleri blistaju u Turskoj. Varešanović strijelac, Višća asistent

Sedam golova viđeno je u dva večerašnja meča četvrtog kola turske nogometne Superlige. Zapažene uloge u ovim duelima imali su bosanskohercegovački reprezentativci, jedan aktuelni, drugi bivši.

Nekadašnji član "Zmajeva" Edin Višća je asistirao za pogodak Destana 15. minuti meča za Trabzon.

Bio je to početka prave kanonade Trabzona koji je kao gost razbio ekipu Kasimpase sa 5:1. Višća je teren napustio u 63. minuti, kada je zamijenjen.

U u startnoj postavi Kasipmase bio Haris Hajradinović.

A aktuelni reprezentativac BiH Dal Varešanović u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pogodio je mrežu Karagumruka nakon što je fantastično istrčao kontru.

Bio je to, ispostavit će se, gol koji je odlučio pobjednika i donio tri boda ekipi Rizespora.

Bio je to prvi pogodak mladog veznjaka nakon transfera iz FK Sarajevo u Rizerspor.