skandalozno

Bh. parlamentarci debelo plaćeni, a dogovorili se da ne rade! Radmanović: U toku izborne kampanje nećemo držati sjednice

Sretno svima u izbornoj kampanji, vidimo se po potrebi, poručio je predsjedavajući na kraju današnje sjednice Predstavničkog doma PSBiH
Nebojša Radmanović Parlament BiH

Za političare, "raspoređene" u raznorazne skupštinske sazive na raznim nivoima Bosne i Hercegovine, ne važi baš krilatica da se "ubijaju" od rada.

Jedno do dvije sjednice mjesečno, koje mnogi i "prespavaju" u svojim klupama (ili se, još jednostavno, uopće ne pojavljuju) teško se može nazvati pregalaštvom.

Mjesec kampanje

Zato su zaista skandalozno zvučale riječi predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nebojša Radmanović na kraju današnje sjednice da "neće sazivati novu jer slijedi mjesec predizborne kampanje".

"Nećemo utvrđivati termin nove sjednice u skladu s ranijim dogovorima koje smo imali.

Pokušat ćemo da u toku izborne kampanje ne držimo sjednice ukoliko baš ne bude nešto posebno važno.

Dakle, sretno svima u izbornoj kampanji, vidimo se po potrebi", poručio je Radmanović, član SNSD-a, i time cijeloj državi jasno i glasno poručio da parlamentarci ne namjeravaju do daljnjeg raditi posao za koji su debelo plaćeni!

Kakve veze imaju izbori s tim da oni ne žele da rade, teško je logički objasniti, pogotovo što njihov status državnih parlamentaraca i teme njihovih sjednica nemaju apsolutno nikakve veze s temama od lokalnog značaja - osim ako se ne misle "hvatati za vrat" zbog puknute cijevi u nekom naselju, neasfaltiranog puta, redukcijama vode i sličnih lokalnih priča...

"Ludilo" u septembru

Porazno zvuče i tvrdnje Radmanovića koji se, najavljujući nesazivanje sjednica do daljnjeg, poziva na "ranije dogovore" - da li su to, inače "ljuti rivali" u skupštinskim klupama, ovog puta bili jedinstveni u stavu da ne žele raditi?

Lokalni izbori u BiH održavaju se 6. oktobra, a izborna kampanja počinje tačno mjesec prije - 6. septembra.

Izbori obuhvataju izbor za načelnike općina i gradonačelnika gradova, kao i općinska i gradska vijeća, odnosno skupštine, u 143 općine u Bosni i Hercegovini.