nba

Bizarna povreda Nurkića: Saigrač ga udario u vrat

Houston Rocketsi revanširali su se Phoenix Sunsima za poraz od prije dvije noći i savladali ih rezultatom 118:109.

Rocketsi su noćas do pobjede došli zahvaljujući impresivnoj prvoj četvrtini koju su dobili duplom razlikom 38:19 i do kraja utakmice nisu ispuštali prednost.

Sunsi su u nekoliko navrata uspjeli smanjiti zaostatak, pa su u jednom dijelu druge i treće četvrtine smanjili na -4 (40:44 i 69:73), da bi sredinom posljednje četvrtine došli i na minus 1 (98:99).

Ipak, Rocketsi su se ponovo odlijepili i na kraju slavili pobjedu sa 9 poena razlike.

Najveći udarac za Sunse predstavljaju povrede Jusufa Nurkića (vrat) i Devina Bookera (članak) zbog kojih su oba igrača morali ranije završiti utakmice i ostaje da se vidi koliko duga pauza će ih čekati.

Bizarno je da su im povrede nanijeli saigrači, pa je tako Nurkić povrijeđen nakon što ga je u glavu udario Josh Okogie, dok se Booker povrijedio tako što je nezgodno stao na nogu Roycea O‘Neala.

Kada je riječ o najboljim pojedincima utakmice, susret je obilježio Jalen Green sa 34 poena, 9 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte, a pratili su ga Fred VanVleet sa 24 poena te Alperen Sengun sa 21.

U redovima Phoenixa najefikasniji je bio Kevin Durant sa 30 poena, 9 skokova, 3 blokade i 2 asistencije, dok je Devin Booker dodao 24 poena uz 5 asistencija, 2 skoka i jednu ukradenu loptu.