pobjeda nad širokim

Borac je u finalu Kupa BiH

Fudbaleri Borca plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon pobjede nad Širokim Brijegom od 2:1.

Borac je slavio u prvom meču sa 3:1, a oba trenera su izvela izmjenjene sastave. Ono što je pravilo problem su loši vremenski uslovi, te na tribinama nije bilo puno gledalaca.

Prvi je zaprijetio Ilija Bagarić iz daljine, ali je to otišlo pored gola. Nije bilo puno prilika na utakmici, a jednu je nakon kornera imao Jovo Lukić, ali je golman gostiju to odbranio. Petar Mišić je pokušao u 22. minutu, no Marko Milošević je zaustavio loptu.

Onda je u 40. minutu Nikola Pejović pokušao volejem, ali je to otišlo preko gola. Na samom kraju poluvremena Mišić je pokušao ponovo, ipak to je prošlo iznad gola.

Prvu veliku šansu u drugom poluvremenu imao je Lukić nakon greške igrača Širokog, ali se nije najbolje snašao i propala je velika prilika za Borac. Gosti su dobili slobodan udarac na ivici šesnaesterca, ipak to je stiglo samo do živog zida.

Široki Brijeg je stigao do vođstva u 69. minutu kada je Mišić ubacio, a Marko Matić matirao Miloševića za 1:0. Brzo je stigao odgovor Borca, pošto je Stefan Fićović postigao predivan gol iz voleja sa oko 20 metara za 1:1 u 77. minutu. Sve dileme je riješio Damir Hrelja golom u 87. minutu za pobjedu Borca od 2:1.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Zrinjski i Sloga Meridian.