premijer liga bih

Borac opet neporažen na Koševu. Odluke sudije ponovo nervirale navijače Sarajeva

U derbiju 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva ugostili su banjalučki Borac na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" na Koševu (1:1).

Bio je već peti međusobni meč ovih rivala u tekućoj sezoni (u prethodna četiri Berac je jednom pobijedio uz tri remija), a prvi nakon burnih dešavanja na prošlomjesečnom revanš susretu četvrtfinala Kupa BiH na ovom istom stadionu, kada je bordo tim, nezadovoljan suđenjem glavnog arbitra Matea Muse iz Čitluka, napustio teren u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

I večeras su nekoliko puta domaće pristalice burno oko negodovale na pojedine odluke suca Mirza Kazlagića iz Cazina, pogotovo u prvom poluvremenu.

Omjer prekršaja, 33 Sarajevo, 11 Borac, sve govori...

Sarajevo je imalo bolje šanse u prvom poluvremenu, ali je jedini gol u tom dijelu utakmice postigao Borac.

David Vuković šutirao je s ivice šesnaesteca, a lopta zakačila domaćeg defanzivca Marina Aničića i prevarila golmana Dejana Ilieva.

Bordo tim je izjednačio u uvodnim minutama drugog poluvremena.

Veznjak Sarajeva Edin Juraldžija je nakon odbijene lopte silovito šutirao sa više od 20 metara.

Kao i kod gola Borca, lopta je na putu prema golu zakačila odbrambenog igrača (Maks Čelić) i odsjela iza leđa golmana Banjalučana Marka Miloševića.

To je bio i konačan rezultat večerašnje utakmice nakon koje preddnost vodeećg Borca ispred drugoplasiranog Zrinjskog pala na samo pet bodova uoči šest odlučujućih kola.

Sarajevo je četvrto na tabeli i još nije osiguralo mjesto koje vodi na evropsku scenu.

Rezultati 27. kola Premijer lige BiH

Široki Brijeg - Igman 4:1 (Kuprešak 7, Chinedu 57, Mišić 62 penal, Ćavar 66 penal/Janketić 42)

Sloga - Zrinjski 0:2 (Bilbija 53, 76 penal)

GOŠK - Tuzla City 1:0 (Skorup 68)

Posušje - Željezničar 1:0 (Rozić 14)

Velež – Zvijezda 3:1 (Hrkać 9, Mlinarić 75, Pršeš 78/Karaklajić 47)

Sarajevo - Borac 1:1 (Julardžija 50 - Vuković 43)