Nogomet

Burno peto kolo engleske lige: Manchester United izgubio, Ahmedhodžićev Sheffield šokantno poražen

Jaremy Doku zabio prvi go za Man City

Odigrano je pet susreta petog kola engleske Premier lige, a Manchester City je upisao novu pobjedu.

Slavili su Građani nakon preokreta u gostima kod West Hama s 3:1.

Poveli su Čekićari preko Jamesa Ward-Prowsea u 36. minuti, ali nisu mogli na kraju niti do boda.

Jeremy Doku je prvijencem u dresu Cityja poravnao u 46. minuti, a Bernardo Silva pola sata poslije pogađa za preokret!

Konačnih 3:1 za City postavio je Haaland četiri minute prije kraja susreta.

Brighton je nastavio s fenomenalnim partijama i danas je na Old Traffordu srušio Manchester United. Mrežu svog bivšeg kluba načeo je Danny Welbeck, da bi na 2:0 povisio Pascal Gross u 53. minuti.

Za ogromnih 3:0 pogađa Joao Pedro dvadeset minuta prije kraja, a poraz Uniteda ublažio je mladi Mejbri (1:3).

Na šokantan način je poražen Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića, koji je dugo vodio sa 1:0 protiv Tottenhama u Londonu, ali Pijetlovi prave preokret duboko, duboko u sudijskoj nadoknadi.

Richarlison je poravnao u 98. minuti, a Kuluševski je u 100. pogodio za 2:1.

Oštrice su vodile golom Hamera iz 76. minute, a Ahmedhodžić je odigrao cijelu utakmicu.