“Centri ih napustili kao siročad na vrućem terenu”. Musa i Hezonja iščupali pobjedu za Real

Džanan Musa postigao je 14 poena u novoj pobjedi Reala iz Madrida u Euroligi. Naš reprezentativac za 22 minute je dodao pet asistencija i dva skoka.

"Kraljevi" su slavili na jednom od najtežih euroligaških terena protiv francuskog Monaca sa 95:91.

Dominirao Supermario

Prvo ime u redovima Reala bio je Musin saigrač Mario Hezonja. Supermario, kako su ga prozvali španski mediji, odigrao je najbolji meč od dolaska u Real.

U utakmici u kojoj su "Kraljevi" prolazili centarske muke, a Tavares (12 minuta) i Poirier (5) ostavili "saigrače kao siročad zbog ličnih grešaka", Hrvat je bio autor 30 poena, 6 skokova i 6 asistencija, prenosi Marca.

Mike James, Realov "krvnik" posljednjih sezona, ovoga puta to nije bio iako je postigao 23 koša.

Musa pružio efikasnu igru

Zapaženi kod Monaca bili su još Okono (16) i Diallo (15).

Domaći nisu nisu iskoristili 18 izgubljenih lopti Reala, koji je preživio dominirajući u skoku (36/16), kao i zahvaljujući efikasnosti Muse (14), Gabriela Decka (13) i Sergija Llulla (10).

Real je nakon 23 kola poravnat na čelu tabele sa grčkim Olympiacosom. Obje ekipa imaju po 16 pobjeda i sedam poraza.

Sastavi

Monaco (20+26+25+20): Brown (7), Loyd (4), Blossomgame (6), Montiejunas (7), James (23), Moneke (4), Diallo (15) ), Okobo (16), Hall (6), Ouattara (3).

Real Madrid (24+26+20+25): Williams-Goss (3), Hezonja (30), Deck (13), Cornelie (2), Tavares (3), Yabusele (9), Poirier (2), Sergio Rodríguez (2), Causeur (-), Llull (10), Hanga (7), Musa (14).