RODRI HERNANDEZ

Cityjev veznjak objasnio ključnu razliku između svog kluba i Arsenala: ‘Mi nemamo takav mentalitet’

Manchester City jučer je odbranio naslov prvaka Engleske. Ekipa Pepa Guardiole ušla je u zadnje kolo Premier lige s dva boda prednosti u odnosu na Arsenal te je u utakmici protiv West Hama pobjedom potvrdila da je najbolja u Engleskoj. Za menadžera Pepa Guardiolu to je bio šesti naslov prvaka na klupi engleskog kluba. City je završio s dva boda više od drugoplasiranog Arsenala.

Španac Rodri bio je jedan od ključnih igrača Pepove momčadi, a nakon titule objasnio je razliku između Cityja i Arsenala. Smatra da je razlika u mentalitetu: "Kada je Arsenal došao na Etihad, osjetio sam da ti momci ne žele pobijediti. Oni samo žele remizirati, mi nemamo takav mentalitet."

City je dominantno krenuo u susret s West Hamom na domaćem terenu u posljednjem kolu Premier lige. Već u 18. minuti bilo je 2:0. Phil Foden, nedavno proglašen za najboljeg igrača Premier lige, zabio je predivan gol u 2. minuti, a onda i u 18. West Ham je divnim škaricama Kudusa smanjio pred kraj prvog dijela, no Rodri je pogotkom za 3:1 nakon velike dominacije domaćina otklonio sve sumnje u pobjedu prvaka.