Čudo nad čudima u Njemačkoj: Bayern izgubio. Na svom terenu

Fudbaleri Eintrachta iz Frankfurta priredili su veliko iznenađenje večeras u Munchenu, gdje su sa 2:1 savladali šampiona i lidera na tabeli, Bayern, i to poslije preokreta.

Igrao se 29. minut meča, domaći su izvršili jak presing na polovini gostiju, oduzeli su im loptu poslije čega slijedi munjevita akcija Lewandowskog za Leona Goretzku koji je ušao u kazneni prostor i poslao loptu u desni ugao - 1:0.

Činilo se tada da će Eintracht upasti u prepoznatljivu Bayernovu mašinu, ali umjesto toga samo tri minuta kasnije gosti uzvraćaju. Iznudili su korner na lijevoj strani, odlično ga je izveo Filip Kostić, a pred golom Bayerna najbolje se snašao Hinteregger i poslao loptu u mrežu - 1:1.

Tim rezultatom ušlo se u drugo poluvrijeme. Bayern je imao inicijativu, ali su gosti odlično igrali u defanzivi, vrijeme je prolazilo i polako se i nervoza uvlačila u redove šampiona.

A onda, ono što su u Eintrachtu priželjkivali. Filip Kostić je u 83. minuti probio po lijevoj strani, potom sačekao saigrače kojima je uputio loptu u sredinu, oni su petljali sa loptom na oko 16 metara od gola poslije čega su je ponovo vratili Kostiću na lijevu stranu, a onda je sijevnula Filipova ljevica za muk na Allianz Areni - 2:1.