Debi iz snova! Edin Džeko dao gol i upisao dvije asistencije, Fener smrvio sa zemljom Zimbru

Fudbaleri Fenerbahčea pregazili su večeras u prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige moldavsku Zimbru sa 5:0, a briljirao je kapiten Edin Džeko.

Dijamant je u zvaničnom debiju upisao gol i dodao dvije asistencije.

Sve je počelo u 11. minuti kada Dušan Tadić dodaje do Kadioglua, a ovaj fantastičnim golom dovodi svoj tim u prednost. Samo tri minute kasnije Džeko je upisao prvu asistenciju, a Kent je bio strijelac gola za 2:0.

Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 61. minute kada je Tadić sjajno proigrao Yandasa, ovaj asistirao Džeki koji lagano pogađa za 3:0. Svega dvije minute kasnije Džeko je upisao sjajnu asistenciju, a strijelac je ovaj put bio Szymanski.

Konačan rezultat susreta postavio je rezervista King u 88. minuti uz dosta sreće.

Revanš se igra sljedeće sedmice, a sve su prilike da će to biti samo puka formalnost.