Demirović asistirao za gol pa isključen nakon brutalnog starta

Nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović obilježio je meč njemačke Bundeslige koji je njegov Augsburg igrao protiv Schalkea.

Napadač "Zmajeva" prvo je početkom drugog poluvremena asistirao za vodeći pogodak Augsburga. Strijelac je bio Arse Maier. Bilo je tu 52. minuti.

Međutim, samo minut kasnije naš reprezentativac dobio je crveni karton i morao je napustiti teren.

Razlog je neoprezan i brutalan start, jer je visoko podigao nogu i udario u glavu igrača Schalkea Toma Kraussa.

U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena domaći tim je primio gol. Schalke je uspio izjednačiti iz penala koji je pogodio Marius Bulter. Tih 1:2 je bio i konačan rezultat utakmice.

Demirović (24) odigrao je 24 meča u Buddesligi ove sezone. Postigao je sedam golova uz šest asistencija.