impresivni rezultati

Deset najbržih automobila na ovogodišnjem Goodwood festivalu brzine

Održan je Festival brzine u Goodwoodu 2024.

Posjetioci su vidjeli stotine vozila kako se penju kultnim brdskim usponom dugim 1,86 kilometara tokom petodnevnog događaja raznih automobila.

Vozila su bila u rasponu su od trkaćih automobila Formule 1 iz 1970-ih do modernih sportskih automobila i svega između.

Deset najbržih:

Lotus-Cosworth 77

Vrijeme: 49,86 sekundi.

Moderni automobili nisu bili jedini koji su ušli među deset najboljih. Na deseto mjesto dolazi prekrasan bolid Formule 1 Lotus-Cosworth 77 koji je imao svoj debi u utrkama 1976.

Razvio ga je Colin Chapman i tim inženjera iz Lotusa. Ima Cosworth V-8 motor od 465 konjskih snaga. Profesionalni trkaći vozač Nicholas Padmore završio je stazu za 49,86 sekundi.

Ford Puma Rally1

Vrijeme: 49,82 sekundi.

Ford Puma Rally1 debitirao je u Svjetskom prvenstvu u reliju 2022. s 1,6-litrenim motorom s turbopunjačem koji daje 380 konjskih snaga.

Adrian Formaux odvezao ga je do vremena 49,82 na stazi Goodwood.

Nissan Skyline GTR R32 Grupa A

Vrijeme: 48,91 sekundi.

Nissan Skyline GTR Calsonic debitirao je u Japanu 1993. i osvojio Spa 24 sata, kao i tri prvenstva Australije u geupi A.

Imao je 550 konjskih snaga kada je bio nov, ali je bliži 1.000 KS ovih dana. Za uspon na brdo trebalo mu je munjevitih 48,91 sekundi.

Czinger 21C

Vrijeme: 48,83 sekundi.

U svom prvom službenom izlasku na Festival brzine u Goodwoodu, Czinger 21C—nepoznati superautomobil iz Kalifornije—oborio je rekord serijskih cestovnih automobila.

Stazu je prešao za 48,83 sekunde. Ispod haube je 2,88-litarski V-8 s dvostrukim turbopunjačem koji razvija do 1.250 konjskih snaga.

Alpine A110R Pikes Peak

Vrijeme: 48,19 sekundi.

Ovaj Alpine stvoren je za uspone na brda.

A110R Pikes Peak učestvovao je na brdskom usponu u Coloradu još u januaru prije nego što je doveo svoj talente u Goodwood.

S reli vozačem Raphaelom Astierom za upravljačem stazu je završio za 48,19 sekundi.

Porsche 911 GT3 Cupe

Vrijeme: 48.05 sekundi.

Porsche 911 GT3 ima 4,0-litarski motor koji proizvodi 485 konjskih snaga.

S britanskim trkaćim vozačem Jamesom Wallisom za upravljačem, GT3 Cup završio je peti s rezultatom od 48,05 sekundi.

Subaru GL Family Huckster

Vrijeme: 47,50 sekundi.

Subaru je napravio GL Family Huckster posebno za Festival brzine u Goodwoodu.

Debitirao je 2022. i postao najbrži karavan koji se ikad vozio na brdima.

Ove godine, Travis Pastrana zabilježio je četvrto najbrže vrijeme dana - 47,50 sekundi.

Gurney Eagle-Chevrolet FA74

Vrijeme: 47,34 sekundi.

Ovaj prekrasni trkaći automobil Gurney Eagle-Chevrolet FA74 Formule 5000 iz 1974. bio je jedan od najstarijih automobila u fazi mjerenja vremena, ali je također bio i jedan od najbržih.

Uz 5,0-litreni V-8 motor sa 600 konjskih snaga, vozač Michael Lyons završio je s vremenom od 47,34 sekunde, učvrstivši automobil među prva tri.

Subaru WRX

Vrijeme: 45.15 sekundi.

Subaru je imao drugo specijalno vozilo na Goodwood Hill Climbu i bilo je još brže.

Debitirajući za ovogodišnji Festival brzine, WRX: Project Midnight ima 2,0-litreni motor koji ima 670 konjskih snaga uz 9.500 okretaja u minuti.

Scott Speed ​​je stigao do drugog mjesta s vremenom od 45,15 sekundi.

Ford SuperVan 4.2

Vrijeme: 43,99 sekundi.

Fordov električni SuperVan 4.2—s Romainom Dumasom za upravljačem—zabilježio je fantastično vrijeme uspona na brdo od 43,99 sekundi.

Čak i sa 1.400 konjskih snaga ispod, još uvijek je šokantno vidjeti tako veliko vozilo kako se kreće tako brzo.