Sport

Dino Rađa žestoko odgovorio menadžeru Mišku Ražatoviću: Hvala i doviđenja!

Legendarni hrvatski košarkaš Dino Rađa odgovorio je na komentar poznatog menadžera iz Srbije Miodraga Ražnatovića.

Menadžer Ražnatović se protivi mogućem istupanju hrvatskih klubova iz regionalne ABA lige i povratku u takmičenja pod okriljem Međunarodne košarkaške federacije (FIBA) te je najavio je povlačenje svojih igrača iz hrvatskih klubova u tom scenariju.

„Potpuno je izvjesno da ću, ukoliko hrvatski klubovi ne budu nastupali u ABA ligi, nego u Alpe Adria kupu i slično, dati sve od sebe da moji mladi klijenti odu u sredine i lige u kojima se mogu razvijati.

To je moja obaveza! Takmičeći se u ovim ligama to sigurno ne mogu i ugasit će talenat koji imaju“, ocijenio je Ražnatović.

Ražnatović: Najavio odvođenje svojih igrača

Rađa, s druge strane, smatra da ABA liga (koju ne priznaju državne košarkaške federacije, a ni FIBA), ovakva kakva je, nije pomogla razvoju hrvatske košarke i insistira na domaćem takmičenju.

"Ta izjava dokaz je kako se u ABA ligi rukovodi privatnim interesima, a ne interesima i dobrobiti košarke. Jer, krenimo ovako. Danko Branković od ljeta je slobodan igrač. On odlazi iz Cibone.

Ko mu je menadžer? Miško Ražnatović. Šta od toga ima hrvatska košarka? Ništa. Šta će od toga imati Cibona, hoće li dobiti odštetu, a godinama je radila s Brankovićem? Neće. Hvala, doviđenja", rekao je Rađa, stručni savjetnik Košarkaškog saveza Hrvatske (HKS).

Prije nekoliko dana, HKS poslao je dopis klubovima u kojem im piše da će izgubiti njegovu podršku ako nastave da igraju takmičenja koja taj savez ne priznaje, što je u konkretnom slučaju ABA liga, prenosi nova.rs.

Klubovima se navodno garantuju mesta u Ligi prvaka FIBA, Alpe Adria Kupu i FIBA Evropa kupu, a ovaj uslov Saveza se prije svih odnosi na Cibonu, Zadar i Split, kao učesnike ABA lige.

"Mi imamo situaciju da naši klubovi u posljednjih nekoliko sezona s vodeća četiri kluba u ABA ligi imaju 16 posto pobjeda. Recite mi kako je u takvom okruženju moguće stvoriti igrača pobjednika, onoga koji je u stanju u reprezentativnim kvalifikacijama dobiti jednu Rumuniju.

I onda se snebivamo kad gubimo od Rumunije, Holandije, Poljske... Gledamo na te zemlje s visine, živimo u Barceloni i 1992. godini", naveo je Rađa.

Upitao je Ražnatovića i zbog čega ima veliki broj svojih igrača u FIBA takmičenjima, ako ih već ne smatra dobrim za razvoj košarkaša.

"I još jedno pitanje. Ukoliko FIBA takmičenja nisu dobra, zašto Ražnatović i dalje koristi njen BAT kao sigurnosno sredstvo naplate pri sklapanju ugovora za svoje, kako kaže, klijente", ističe Rađa.