Đoković proslavljao u Parizu: Pozirao sa trofejom pored čuvenih znamenitosti

Srbijanski as Novak Đoković, nakon što je jučer osvojio svoj 23. Grand Slam trofej pobjedom u finalu Roland Garrosa, danas je u Parizu, glavnom gradu Francuske pozirao sa trofejom Kupa mušketira pored čuvenih pariških znamenitosti.

Đoković je jučer u svom 34. finalu Grand Slam turnira pobijedio Norvežanina Caspera Ruuda rezultatom 3:0 u setovima i tako osvojio 23. titulu na Grand Slam turnirima i postao najtrofejniji teniser svijeta.

Ovom titulom pretekao je Rafaela Nadala koji je u karijeri sakupio 22 Grand Slam titule.

Đokovićev prvi Grand Slam naslov datira iz 2008. sa Australian Opena, kojeg je osvajao deset puta. Osvojio je i sedam u Wimbledonu, tri US Opena i tri French Opena.

Đoković je jučerašnjom pobjedom postao i najstariji osvajač Roland Garrosa i prvi čovjek koji je osvojio najmanje tri titule na svakom velikom turniru.

Novak Đoković (36) pobijedio je norveškog tenisera Caspera Ruuda u finalu Roland Garrosa i time ispisao tenisku historiju.

Đoković sada ima 23 osvojena Grand Slama, što znači jedan više od Rafaela Nadala. Roger Federer je treći s 20.

Trijumf u Parizu donio je Đokoviću 2000 bodova i 2,3 miliona eura. To je 100 hiljada više nego što je dobio Rafael Nadal prošle godine budući da je nagradni fond na turniru povećan. Ruud je za plasman u finale dobio 1,15 miliona eura.