NBA DOIGRAVANJE

Dončić podbacio u porazu Mavericksa, Boston uvjerljiv protiv Clevelanda

Prvi nositelji svojih Konferencija u NBA ligi, Boston Celticsi na Istoku te Oklahoma City Thunder na Zapadu, uvjerljivim su domaćim pobjedama započeli svoja konferencijska polufinala, Boston je sa 120:95 nadigrao Cleveland Cavalierse dok je Oklahoma City sa 117:95 bila bolja od Dallas Mavericksa.

U Bostonu su domaći Celticsi postupno gradili svoju prednost, nakon prve četvrtine bilo je šest razlike (40:34), na poluvremenu deset (59:49), a nakon treće četvrtine 15 pogodaka prednosti (92:77). Nakon što su domaći posljednjih 12 minuta otvorili serijom 10:2 razlika je narasla na nedostižnih 102:79 te je ostatak utakmice bio odrađivanje posla.

Strijelce Bostona predvodio je Jaylen Brown s 32 ubačaja, Derrick White je dodao 25, a Jayson Tatum 18 uz 11 skokova. Kod Cavsa, koji su i dalje bez ozlijeđenog centra Jarretta Allena, najefikasniji su bili Donovan Mitchell s 33 ubačaja i Evan Mobley sa 17 koševa i 13 skokova.

Oklahoma uvjerljiva, Dončić podbacio

U Oklahoma Cityju neizvjesnost je potrajala malo duže, početkom drugog poluvremena gosti su se primakli na 66:65, no potom su domaći tricama Isaiaha Joea, Luguentza Dorta i Shaija Gilgeous-Alexandera pobjegli na sigurnijih 80:69. Početkom četvrte četvrtine "probudio" se i Jalen Williams postigavši osam uzastopnih koševa Thundera za bijeg na 102:87.

Prvo ime utakmice bio je Gilgeous-Alexander s 29 ubačaja te po 9 skokova i asistencija, Chet Holmgren je dodao 19, a Jalen Williams 18 za pobjednike. Kod Dallasa najefikasniji je bio Kyrie Irving s 20 poena, dok je podbacio Luka Dončić kojega je sjajno čuvao Dort, Slovenac se zaustavio na 19 ubačaja za koje je potrošio 19 šutova (5-11 za dva, 1-8 za tricu).

Druge utakmice ovih suparnika igrat će se također u Bostonu i Oklahoma Cityju u noći s četvrtka na petak, a plasman u konferencijska finala izborit će sastavi koji prvi ostvare po četiri pobjede.