Drama u grupi C: Saudijska Arabija u posljednjim sekundama poslala Poljake u osminu finala SP

Večeras je stigao rasplet u grupi C Svjetskog prvenstva. Dalje iz ove grupe idu Argentina, sa prve pozicije, te reprezentacija Poljske koja je prošla u osminu finala zahvaljujući boljoj gol razlici u odnosu na trećeplasirani Meksiko.

Argentinci napadali, Poljska igrala antifudbal

Argentinci su odigrali fantastičan meč, te na kraju zasluženo slavili 2:0 golovima Alexisa Mac Allistera i Alvareza. Uz to je Argentina imala i penal kojeg nije iskoristio Leo Messi.

Sa druge strane Poljaci su večeras igrali klasični antifudbal. Bez ikakve želje da krenu prema naprijed i zabiju gol. Do kraja meča su visili na konopcima jer su zavisili i od rezultata drugog meča. Naime, da je Argentina postigla još jedan gol, a Meksiko pobijedio 2:0 Saudijsku Arabiju, Meksikanci bi išli dalje. Pored toga do kraja meča se činilo da će broj žutih kartona odlučiti o putniku u osminu finala.

Tu su Poljaci bili u prednosti jer su imali tri žuta kartona manje. No, olakšanje za navijače Poljske stiglo je na samom kraju meča kada je Saudijska Arabija postigla pogodak protiv Meksika i na taj način gurnula Poljake prema osmini finala.

Meksiko očajnički napadao, razočarenje posljednjim sekundama

Drugi meč u grupi C, donio je duel Saudijske Arabije i Meksika. Objema ekipama je bila potrebna pobjeda za plasman u nokaut fazu.

Početak utakmice je pripao igračima Saudijske Arabije koje su imali nekoliko prilika pred golom Meksika, da bi nakon toga Meksiko uzelo loptu u svoje noge i kotrolisao u potpunosti utakmice. Imali su dvije dobre prilike sredinom poluvremena, ali se rezultat nije mijenjao.

Baš kao i u drugom meču grupe, Meksiko je na samom otvaranju drugog poluvreman poveo. Montes je ubacio iz kornera, a Henry Martin iz velike blizine zabija za vodstvo.

Pet minuta poslije nova radost za navijače i igrače Meksika. Sjajan slobodni udarac je Chavez sa nekih dvadeset pet metara, te je uspio savladati golmana Saudijske Arabije za 0:2.

Pokušao je Chavez sjajnim udarcem sa distance u 73. minuti, ali je golman bio siguran. Meksiko je do kraja susreta očajnički napadao jer su znali da im je potreba pobjeda sa tri gola razlike, kako bi nastavili svoj put na Svjetskom prvenstvu.

Igrači Meksika su se radovali na trenutak jer su postigli i svoj treći gol, ali je on nažalost po njih poništen radi ofsajd pozicije. Sve snove Meksika golom u sudijskoj nadokanadi šrušio je Salem Al Dawsari koji je mirno svladao golmana, te je donio veliku radost Poljskoj.