Saudijska Arabija napravila je čudo u pet minuta. Pogledajte golove

Saudijska Arabija savladala Argentinu i šokirala cijeli nogometni svijet

Saudijska Arabija napravila je jedno od najvećih iznenađenja na svjetskim prvenstvima i svladala Argentinu s 2:1.

Za Messija i društvo sve je dobro počelo.

Poveli su iz jedanaesterca u 10. minuti kada je Messi bio siguran s bijele tačke. U prvom poluvremenu Argentincima su zbog ofsajda opravdano poništena tri gola da bismo u drugom poluvremenu vidjeli nevjerovatan preokret.

Već u 48. minuti Saudijska Arabija stiže do poravnanja. Al Shehri koristi potpunu uspavanost odbrane Argentine, bježi Romeru i na kraju matira Martineza za 1:1.

Osjetili su igrači Saudijske Arabije tada da je Argentina itekako ranjiva. Nastavili su sa velikom ofanzivom na gol Martineza, a u 53. minuti stižu do potpunog preokreta!

Namjestio se iskosa s lijeve strane sjajni Al Dawsari, popularni Tornado, te je sjajnim udarcem u kontraugao matirao Martineza za 2:1!

Preuzela je kasnije Argentina inicijativu, do kraja napadala i pritiskala, ali nije mogla doći čak ni do boda. U sudijskoj nadoknadi je u jednom navratu Alamri spasio Saudijce tako što je loptu izbacio s gol-crte, ali naknadno je signaliziran i ofsajd.

Posljednju priliku za Argentinu je imao Alvarez u 100. minuti, ali je golman Saudijaca odbranio.

Saleh Al Shehri i Salem Al Dawsari tako su u razmaku od pet minuta, u 48., odnosno 53. minuti postigli su golove za preokret za pamćenje.