Drama u Širokom Brijegu: Pogođena dva fudbalera Sarajeva, igrači ležali na terenu, susret prekinut

Ekipe Širokog Brijega i Sarajeva danas su odmjerile snage na stadionu Pecara u sklopu 31. kola Premijer lige BiH. Domaćin trenutno vodi rezultatom 2:0 zahvaljujući golovima Vukoje u 52. minuti, te Mujana u 81. minuti susreta.

Drama u Širokom Brijegu, pogođena dva igrača Sarajeva

Ipak, zbog ponašanja domaćih navijača rezultat ove utakmice pao je u drugi plan. Naime, navijači Širokog Brijega su dva minuta prije kraja susreta tvrdim predmetima pogodili gostujuće igrače u glavu. Riječ je o igračima Hamzi Čatakoviću i Ameru Dupovcu.

Navijači Širokog Brijega

Na tribinama je došlo do sukoba policajaca i domaćih navijača, a sudija je prekinuo susret i poslao igrače u svlačionice.

Domaći igrači su se vratili na teren, dok su gosti odbili nastaviti susret, još uvijek raju pregovori sa sudijom Zoranom Grbićem. Sudija je nakon konsultacija odlučio da prekine susret, o ishodu utakmice odlučit će Takmičarska komisija N/FSBiH.

Predmet kojim je pogođen Čataković.

Ovo je samo jedan u nizu incidenata na Pecari u proteklih nekoliko godina, posebno kada na ovom stadionu gostuje Sarajevo.