odgovorio na kritike

Dugo je šutio i trpio svašta, a večeras je Edin Džeko stao pred kamere i pobrinuo da o njemu bruji cijela Turska

Edin Džeko postigao je svoj 10. gol u sezoni za turski Fenerbahce.

Fener je savladao Bodrum sa 2:0 u duelu 10. kola turske Superlige, a kapiten nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine pogodio je mrežu u 55. minuti.

Džeko je šest golova zabio u turskoj ligi, a četiri u kvalifikacijama za evropsku Ligu prvaka.

Trpio je Dijamant brojne kritike u posljednjih mjesec, otkako nije postigao nijedan gol za Fener.

Danas im je odlučio odgovoriti pred kamerama.

"Dobro smo krenuli u utakmicu. Naš je cilj bio doći naprijed i rano zabiti. Mislim da smo u prvom poluvremenu trebali malo manje dirati loptu.

Uspjeli smo to u drugom poluvremenu, moglo je biti opasno da je rezultat bio 1:0. Po mom mišljenju, još moramo napredovati"; rekao je Džeko.

Potom se osvrnuo na kritike.

"Igrao sam za tim tokom svoje cijele karijere. Ljudi izvana fokusiraju se samo na golove. Gol je samo nagrada za vaš rad, a ja radim na mnogim stvarima.

Pomažem i svojoj ekipi u odbrani. Fenerbahce me zato i doveo", dodao je Džeko.