predvodit će "zmajeve"

Džanan Musa briljira u Realu: Osvojili smo trofej, sad idem u reprezentaciju

Džanan Musa je govorio za Sportklub nakon osvajanja još jednog trofeja sa Realom iz Madrida.

U finalu Kupa Kralja savladan je najveći rival, Barcelona (96:85), a naš krilni igrač za 30 minuta postigao je 15 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je raspoložen za razgovor nakon još jednog pehara sa "Kraljevskim klubom", ovog puta u španskom kupu.

"Trudimo se da nam ovo postane navika. Ostali smo mentalno pribrani, spremi za sve. Stavili smo sebe u poziciju da moramo ovo osvojiti.

Uradili smo to, sad idemo u reprezentaciju da malo igramo nacionalnu košarku“, rekao je 24-godišnji Bišćanin, koji će predvoditi "Zmajeve" u predstojećim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Musa ističe da je duel protiv najvećeg rivala za trofej u Kupu bio naporan.

"Stvarno ne znam koliko sam igrao. Mislim da sam bio 80 minuta na terenu“, našalio se igrač Reala koji je prošle godine s "Kraljevima" postao i prvak Evrope, osvojivši Euroligu.