Džekin najveći promašaj od dolaska u Inter. O njegovoj reakciji će se pričati

Fudbaleri milanskog Intera savladali su u 18. kolu talijanske Serije A ekipu Salernitane sa 0:5, a kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko upisao se u asistente.

Krenuli su Nerazzuri dosta ofanzivno od prve minute susreta, a do prednosti ih je doveo Ivan Perišić u 11. minuti susreta nakon asistencije Hakana Calhanoglua.

U 33. minuti Dumfries je udvostručio prednost. Brozović je proigrao Džeku koji proigrava Nizozemca, a ovaj silovitim udarcem šalje loptu pod prečku gola Salernitane. Ovim golom Inter je stigao do broja 100 u ovoj kalendarskoj godini u Seriji A čime je postao tek treći tim u historiji kome je to pošlo za nogom.

Do kraja poluvremena Džeko se mogao upisati i u strijelce, međutim, nakon jednog ubačaja, nekarakteristično loše je glavom zahvatio loptu i šutirao pored gola.

Poslije promašaja bio je jako ljut na sebe, što možete pogledati OVDJE.

Na otvaranju drugog poluvremena i Alexis Sanchez se upisao u strijelce. Hakan Calhanoglou ga je lijepo uposlio, a Čileanac rutinski pogodio.

Četvrti gol postigao je Lautaro Martinez u 77. minuti susreta, da bi konačan rezultat deset minuta kasnije postavio rezervista Roberto Gagliardini.

Sa asistencijom protiv Salernitane Džeko je sada na učinku od 11 golova i četiri asistencije u svim takmičenjima.