rešeta mreže

Džeko dobija opasnog konkurenta u napadu Fenera. Dijamantova rezerva ima zastrašujuću statistiku

Michy Batshuayi, rezervni centarfor Fenerbahcea iza Edina Džeke, uspio je zabiti dva gola Gaziantepu u Kupu Turske.

Nakon ovih golova Batshuayi ima nevjerovatnu efikasnost, kad je u pitanju broj golova u odnosu na broj minuta. Evo detalja…

Pobijedivši Gaziantep (2:0) u u osmini finala turskog kupa, Fenerbahce se plasirao u četvrtfinale. "Žuto-plavi" su ostvarili 32. pobjedu u 38 odigranih utakmica ove sezone.

Michy Batshuayi utakmicu nije ostavio praznu svoju rubriku golova i povećao je broj pogodaka na 17.

Belgijski nogometaš, koji bi mogao otići narednog ljetnog prijelaznog roka, postao je jedan od neizostavnih dijelova tima.

S druge strane, iako je trener İsmail Kartal uglavnom preferirao Edina Džeku kao centralnog napadača, Batshuayi je uspio iskoristiti pružene prilike.

Batshuayi, koji je ove sezone upisao i tri asistencije, direktno je učestvovao u 20 golova. Iskusni centarfor ostvario je i teško dostižnu statistiku.

U 29 utakmica u kojima je nastupio - Batshuayi, koji se na terenu zadržao 1.198 minuta, uspio je postići pogodak svakih 71 minuta. Od toga, belgijski napadač svakih je 30 minuta zatresao protivničku mrežu u turskom kupu.

Inače, Dijamant je u 29 utakmica u svim takmičenjima ove sezone nanizao 20 pogodaka uz sedam asistencija i vodeći je strijelac turske Superlige.