TURSKA SUPERLIGA

Džeko izgubio živce, unio se u facu sudiji, a onda…

Fenerbahče je u velikom derbiju 15. kola turske Superlige savladao u gostima Bešiktaš 3:1.

Bh. napadač Edin Džeko donio je vodstvo Fenerbahčeu u 10. minuti susreta, ali je Bešiktaš poravnao rezultat pogotkom Oxladea-Chamberlaina u 24. minuti susreta iz penala.

Upravo se nakon penala dogodila situacija koja je rezultirala velikim tenzijama između igrača Fenerbahcea i glavnog arbitra.

Naime, Akaydin, koji je skrivio penal i odmah dobio žuti karton, počeo je protestvovati kod sudije zajedno sa nekolicinom ostalih igrača Fenerbahcea.

Tada se umiješao i Edin Džeko koji je stao ispred saigrača, nastojao ih smiriti i kao kapiten ekipe prokomentarisati odluku sa sudijom, no glavni arbitar nije imao nikakvog razumijevanja prema njemu te mu je odmah pokazao žuti karton, prenosi Sport1.

To je iznerviralo Džeku koji je nekoliko trenutaka kasnije prišao sudiji, pokazao mu na kapitensku traku na ruci i poručio da kao kapiten zaslužuje određeno poštovanje i kredit kod ovakvih situacija.