Džeko upisao asistenciju u velikoj pobjedi Fenera, jednom nogom među osam najboljih

Fudbaleri Fenerbahcea u prvoj su utakmici osmine finala Konferencijske lige UEFA (Evropska nogometna federacija) u gostima savladali belgijski Union Saint-Gilloise sa 3:0.

Vodeći pogodak postigao je Michyju Batshuayiju u 20. minuti. Drugi gol postigao je Jayden Oosterwolde u 84. minuti. U akciji za gol asistent je bio Edin Džeko.

Treći pogodak je postigao Dušan Tadić iz penala u sudačkoj nadoknadi drugog poluvrmena.

Inače, Batshuayi je belgijski napadač koji je u ovom susretu dobio prednost u odnosu na najveću zvijezdu Fenera, reprezentativca Bosne i Hercegovine, Džeku.

Dijamant je ovaj meč počeo na klupi za rezervne igrače, a ušao je upravo umjesto Batshuayija u 78. minuti.

Drugi reprezentativac "Zmajeva" u redovima turskog giganta, veznjak Rade Krunić, dobio je šansu da zaigra od 68. minute, kada je ušao na teren umjesto Brazilca Freda.

Revanš je za sedam dana u Istanbulu.

Vrijednu pobjedu postigao je i prvak Hrvatske, zagrebački Dinamo, koji je kao domaćin slavio sa 2:0 protiv grčkog PAOK-a.