fantastičan spust

Elvedina Muzaferija pomjera granice. Osvojila historijsko četvrto mjesto u utrci Svjetskog kupa

Elvedina Muzaferija ponovo pomjera granice.

Najbolja bosanskohecegovačka skijašica prvi put u kariijeri startala je među 30 najboljih u jednoj utrci Svjetskog kupa, što je odmah iskoristila i za fantastičan rezultat.

Sa startnim brojem 28 u utrci spusta u švicarskoj Crans Monati, Elvedina je stigla do četvrte pozicije, u vremenu od jedne minute i 28,06 sekundi.

Bio je to rezultat karijere za 24-godišnjakinju iz Visokog, kao i najbolji rezultat bh. skijanja.

Prve tri pozicije zauzimaju Marta Bassino (1:26,84) i Federaca Brignone (1:27,38) iz Italije i Švicarkinja
Lara Gut-Behrami (1:27,95). Muzaferija je i jučer bila odlična u istoj disciplini i u istom mjestu.

Sa startnim brojem 35 kroz cilj prošla u vremenu 1:20,21, što je bilo dovoljno da zauzme 18. mjesto i osvoji nove bodove.