Energija iz Visokog nije djelovala: Đoković izgubio finale mastersa u Rimu od Nadala

Španski teniser Rafael Nadal pobJedio je Novaka Đokovića sa 7:5, 1:6 i 6:3 i osvojio masters u Rimu poslIJe finala dugog dva sata i 50 minuta i novog teniskog klasika dvojice asova.

Stabilnost i smirenost bili su ključ pobJede u meču u kom se ne zna koji je od tenisera iskusniji. Obojica su veterani na sredini svojih tridesetih godina i bilo je pitanje koja će nijansa odlučiti.

Ta nijansa desila se u ranoj fazi trećeg seta kada je Đoković propustio dvIJe šanse za brejk i to u momentima kada je dJelovalo da je u potpunoj kontroli ritma i poena.

Uz to, sreća je pogledala Nadala, što je bilo dovoljno da mu povrati „momentum“, da počne da pogađa i sa sedam uzastopnih poena napravi ključni brejk za 4:2 kojim je rIJešio 57. okršaj sa Đokovićem u svoju korist.

Time je izjednačio rekord sa Đokovićem i po broju masters titula, jer obojica imaju po 36. Uz to, šesti meč zaredom na šljaci dobija Nadal, koga Novak ne može na njoj da pobjedi već pet godina.