Fantastični Željezničar odigrao savršen meč u Bakuu i izbacio Dinamo Minsk!

Fudbaleri Željezničara plasirali su se u drugo pretkolo Konferencijske lige nakon što su večeras u Bakuu porazili Dinamo Minsk 2:1 i s ukupnih 4:3 otišli dalje.

Plavi su bili autsajderi večeras, ali su odigrali fantastičnu utakmicu, kako taktički, tako i trkački i sasvim zasluženo prošli dalje.

Prvo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme prošlo je većinom u igri na centru igrališta i bez većih šansi na obje strane, a onda u 43. minuti Željezničar dolazi do prednosti.

Jašarević je sjajno prošao po lijevom kroilu, ubacio loptu u peterac domaćina, a Sachivko ubacuje loptu u vlastitu mrežu za vodstvo bh. tima.

Drugo poluvrijeme

Željezničar je nastavio s hrabrom igrom i u nastavku meča, pa je stopostnu priliku imao preko Amoaha u 51. minuti. Ipak, napadač Želje šutira direktno u golmana domaćih.

Samo deset minuta kasnije uslijedila je kazna. Nakon kornera golman Mulalić je zakačio rukom jednog od igrača domaćeg tima i sudac je svirao penal. Siguran s bijele tačke bio je Sedko za 1:1.

Nastavio je Dinamo nakon toga s pritiskom, ali Željo se u tim trenucima uspijeva sjajno odbraniti.

Kada su napadi Dinama odbijeni, Željezničar je krenuo u kontru, lošpta dolazi do Jašarevića koji ponovo sjajno ubacuje, a Krpić pogađa za 1:2!

Do kraja meča domaći su imali jednu veliku priliku preko Sedka, ali Mulalić je odbranio.

Nije više bilo promjene rezultata i Željezničar je prošao dalje.