potvrdio da je lider

Fenerbahce je gubio na poluvremenu od Rizespora. Onda je Dijamantov glas zagrmio u svlačionici…

Džeko

Fenerbahce, koji je igrao vrlo loš nogomet u prvom poluvremenu utakmice protiv Rizespora igrane po jakoj kiši u turskoj Superligi, ušao je u svlačionicu u zaostatku od 0:1.

A Edin Džeko, kapiten "Žuto-plavih" iz Istanbula, koji nije mogao tolerirati mogući gubitak bodova u borbi za titulu, dokazao je da nije uzalud zvijezda.

Obraćajući se svojim saigračima glasnim i oštrim tonom, bosanskohercegovački napadač je u svlačionici rekao:

"Ili izađimo što prije i uložimo srce i dobijemo ovu utakmicu, ili ne treba niti ne izađemo na taj teren. Nemamo šanse izgubiti bodove".

Podršku Dijamantu u svlačionici pružio je i srbijanski reprezentativac Dušan Tadić.

Pokazavši drastičnu razliku u igri u drugom poluvremenu, igrači Fenera su se vratili u Istanbul sa tri boda i pobjedom od 3:1 nakon preokreta protiv Rizespora.

Tome je je doprinio i napadač "Zmajeva" pogotkom u 65. minuti.

Kad je u pitanju borba za titulu prvaka turske Superlige, Fener je nakon 26 kola na drugom mjestu 67 bodova, dok vodeći Galatasaray ima 69. Sa 18 golova u 25 odigranih utakmica, Džeko je vodeći strijelac turske Super lige.