Fudbaler Posušja nakon poraza od Željezničara: “Bravo gospodine, treneru Nermine Bašiću”

Fudbaleri Željezničara pobijedili su u nedjelju Posušje 3:0 u 32. kolu Premijer lige, a nakon utakmice kompletna delegacija gostujuće ekipe bila je nezadovoljna suđenjem.

Mnogo se bure diglo nakon te utakmice jer gosti smatraju da je štoper Plavih Edin Cocalić u prvom poluvremenu trebao dobiti crveni umjesto žutog kartona nakon jednog prekršaja. Također, očigledno je da je Armin Hodžić igrao rukom prije nego što je postigao gol za 1:0 u 83. minuti susreta. Po mnogima je sporan i penal u 88. minuti nakon kojeg je Štilić pogodio za 2:0.

Jedan od onih koji su se oglasili poslije utakmice je defanzivac Posušja Kenan Korić.

"Bravo gospodine, treneru Nerminu Bašiću! Lijepo se radovati poslije ovakve 'korektne' utakmice?! Sumnjam da će se iko oglasiti poslije ovakvih odluka… možda i oglase do iduće krađe na štetu Željezničara! Zato nam društvo i jeste ovakvo kakvo jeste", napisao je Horić na Facebooku.

Ovim je aludirao na to da je trener Željezničara nekoliko puta od dolaska na klupu Plavih govorio da "neko u bh. fudbalu treba probušiti lopte" nakon što je smatrao da je njegov tim pokraden.