LA LIGA

Fudbalski svijet u nevjerici kakav gol za pobjedu Barcelone je poništen: Da li su Katalonci pokradeni?

Barcelona je kod pretposljednje Granade uzela tek bod i napravila veliki kiks u devetom kolu španske Primere.

U utakmici punoj uzbuđenja i preokreta domaćin je nakon samo pola sata vodio 2:0 golovima Bryana Zaragoze Martineza. No, Barcelona se do 85. minute vratila golovima Laminea Yamala i Sergija Roberta. Zatim je zabila za čudesni preokret i pobjedu.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Joao Cancelo je ubacio s lijevog boka, a pred golom je poentirao njegov sunarodnjak i imenjak Felix. Igrači i klupa Barcelone euforično su slavili gol za nevjerojatni preokret i važnu pobjedu, ali sudija Cesar Soto ubrzo im je oduševljenje pretvorio u bijes. Poništio je gol uz objašnjenje da je Barcin napadač Ferran Torres utjecao na igru time što je skočio na centaršut i tako na sebe privukao igrače Granade. Naravno, ovo objašnjenje nije zadovoljilo barceloniste.

"Okej, Ferran je utjecao na igru, ali ne znamo kako. Na koga je to on utjecao? Mislim da je to besmislica. Bez obzira na to je li on skočio ili ne, lopta je na kraju došla na isto mjesto i do istog čovjeka - Joaa Felixa, a on je zabio", komentirao je nakon utakmice Barcelonin trener Xavi.

Barcelona je ovim kiksom pala na treće mjesto s tri boda manje od vodećeg Reala, a ako Atletico pobijedi u zaostaloj utakmici, spustit će se i na četvrtu poziciju.