vikend iz snova

Fudbalski “Zmajevi” blistali u Njemačkoj. Izabrani u idealni tim Bundeslige

Protekli vikend u njemačkom nogometu obilježila u i dvojica bosanskohercegovačkih reprezentativaca.

Ermedin Demirović (Augsburg) izabran je u idealni tim 21. kola Prve Bundeslige, dok je Erminu Bičakčiću ta čast pripala u rangu niže, odnosno Drugoj Bundesligi.

Augsburg je u 21. kolu kao domaćin remizirao protiv Leipziga. Reprezentativni napadač "Zmajeva" je postigao gol u 60. minuti.

Bio je to 12. prvenstveni pogodak 25-godišnjeg Demirovića u sezoni, uz šest asistencija. Augsburg je trenutno 11. tabeli sa 23 boda.

U 21. kolu popularne Cvajte, Bičakčićev Eintracht Braunschweig je slavio kao domaćin sa 2:0 protiv Karlsruher SC-a.

Bh. defanzivac bio je strijelac u 75. minuti za treći gol u sezoni u 11 nastupa.

Bičakčić (34) ima i jednu asistenciju. Eintracht je na začelju tabele, na 15 poziciji, sa 23 boda.