liga prvaka

Golijada u Madridu, Real savladao Napoli, Arsenal potopio Lens

Večeras su igrani susreti 5. kola nogometne Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Čak šest golova viđeno je na Santiago Bernabeu, gdje je Real Madrid sa 4:2 savladao Napoli.

Poveli su gosti preko Giovannija Simeonea da bi Real ipak preokrenuo rezultat i to preko Rodryga i Judea Bellinghama.

Tu nije bio kraj golovima na ovom susretu budući da je Franck Zambo Anguissa u 47. minuti susreta donio izjednačenje gostima.

Ipak, novu prednost Realu je donio omladinac i rezervista Kraljeva Nicolas Paz (19) u 84. minuti susreta da bi deset minuta kasnije sudbinu Napolija zapečatio Joselu.

U drugoj utakmici ove grupe Union Berlin je remizirao na gostovanju kod Brage, bilo je 1:1. Bila je to debitantska utakmica Nenada Bjelice na klupi njemačkog sastava, a vodstvo ekipi iz glavnog grada Njemačke je donio Robin Gosens u 42. minuti susreta.

Ipak, domaći koji su od 30. minute igrali sa igračem manje zbog isključenja Sikoua Niakatea, su u 51. minuti susreta postigli izjednačujući gol, a strijelac je bio Alvaro Djalo.

Bayern, koji je već ranije prošao dalje, odigrao je samo 0:0 na svom terenu protiv Copenhagena i tako nije zadržao maksimalan učinak. Za Dance je ovo veliki bod, s obzirom da u posljednjem kolu dočekuju Galatasaray i direktno će odlučivati o svojoj sudbini. U određenim kombinacijama za prolazak bi im mogao biti dovoljan i bod.

Svakako da je najubjedljiviji rezultat bila "teniska" pobjeda Arsenala, koji je Lensu "utrpao" šest komada.

Naime, u okviru grupe B, pet golova Topnici su postigli u prvom dijelu, a pogađali su Havertz, Gabriel Jesus, Saka, Martinelli i Odegaard. U finišu utakmice Jorginho iz penala je postavio konačnih 6:0.