Grčka drama doživjela vrhunac u nadoknadi: AEK šokirao Dinamo i izbacio ga iz Lige prvaka

Dinamo Zagreb je u nevjerovatnoj uzvratnojo utakmici 3. pretkola Lige prvaka odigrao 2:2 s AEK-om u Atini nakon što je do sudijske nakodnade vodio 2:0 golovima Šutala iz 45. i Ljubičića u 65. minuti. Onda je prvo Araujo u 92. pogodio za 1:2 da bi Domagoj Vida u desetoj minuti produžetka odbijenu loptu nakon Livakovićeva obranjenog penala poslao u gol za 2:2.

AEK je bio bolji u većem dijelu prvog poluvremena, ali Dinamo je u samom finišu dao gol preko Šutala nakon što se prethodno probudio i stvorio nekoliko prilika.

U nnastavku meča tim iz Zagreba je držao sve konce igre u svojim rukama i preko Ljubičića u 65. minuti, nakon sjajne asistencije Petkovića, pogodio za 0:2.

Imao je kasnije Dinamo još jednu stopostotnu priliku preko Špikića u 70. minuti, ali sjajno je to odbranio golman AEK-a.

To se na kraju obilo o glavu Dinamu koji je primio čak dva gola u nadoknadi i ostao bez play offa Lige prvaka.

AEK će u play offu igrati protiv belgijskog Antwerpa.