jedinstvena utrka

Hiljade takmičara na Sarajevskom maratonu, pobjednici Emir Hastor i Marija Vrajić

Hiljade maratonaca učestvovalo je u nedjelju u trci u okviru Petog sarajevskog maratona koji je jutros startao prekoputa Vijećnice.

Prvo mjesto u kategoriji muškaraca osvojio je Emir Hastor s vremenom 2:33:51. Drugo mjesto osvojio je Jonas Muller, a treće Mladen Stevanović.

U kategoriji žena prvo mjesto zauzela je Marija Vrajić s vremenom 3:00:51, drugo mjesto je ostvarila Ines Jozi, a treće Amela Trožić.

Organizatori su saopćili da je prijavljeno 1.999 takmičara iz 44 zemlje i da je za 60 posto premašen prošlogodišnji broj prijavljenih učesnika.

Osim maratona na 42 kilometra i polumaratonske trke na 21 kilometar, trkači su učestvovali i u utrci Alkaloid 5K Run, a za najmlađe tu je bio BASH Kids Run.

Staza Sarajevskog maratona spada među rijetke koje spajaju dva grada, Sarajevo i Istočno Sarajevo.

Trenutni rekord staze je 2 sata 20 minuta i 54 sekundi, a postavio ga je Laban Cheruiyot, atletičar iz Kenije.

Zbog sportske manifestacije "Sarajevski maraton 2024", danas je u Sarajevu došlo do privremenih izmjena u režimu saobraćaja.