finale kupa bih

Hoće li se desiti čudo i košarkaši Bosne nakon 14 godina osvojiti trofej?

Košarkaši Bosne Meridianbet plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine Mirza Delibašić nakon što su u sinoćnjem polufinalu završnog turnira u Sarajevu (dvorana Skenderija) pobijedili branitelja naslova Igokeu sa 86:69.

Po svemu je to senzacionalan trijumf "Studenata" protiv aktuelnog prvaka i osvajača Kupa BiH Igokee, koja predstavlja BiH u u regionalnoj ABA ligi.

Bosnu će u današnjem finalu čekati ekipa Širokog, koja je u prvom polufinalnom meču pobijedila Leotar iz Trebinja sa 73:66.

Široki sa Bosnom trenutno dijeli čelnu poziciju u Prvenstvu BiH sa po 15 pobjeda. Prošle je godine u polufinalu završnice Kupa BiH, koja je također igrana u Sarajevu, Široki savladao upravo "Studente", a potom u finalu izgubio od Igokee.

Bosna danas ima priliku za revanš Širokobriježanima. Finale Kupa BiH na rasporedu danas od 17 sati u dvorani Skenderija.

Posljednji trofej sarajevski" Studenti" osvojili su 2010. godine upravo u Kupu BiH, a nijedan otkad su uspostavili saradnju sa KK Royal prije gotovo deceniju.