Hrvatska je u finalu Davis Cupa. Mektić i Pavić srušili Srbiju u Madridu

Nikola Mektić i Mate Pavić pobjedom u Madridu nad srpskim parom Novakom Đokovićem i Filipom Krajinovićem 7:5, 6:1 odveli su Hrvatsku u finale Davis Cupa. Bit će to četvrti nastup naše teniske reprezentacije u finalu tog natjecanja, piše Index.

Podsjetimo, prvi bod Hrvatskoj donio je 279. igrač svijeta Borna Gojo novom iznenađujućom pobjedom, ovaj put nad Dušanom Lajovićem (ATP – 33.). Čilić je u drugom meču izgubio od Đokovića, no nije to bilo dovoljno srpskoj reprezentaciji.

Prvi set napet, drugi jednosmjeran

Zanimljivo je da se srpski selektor uoči samog meča odlučio zamijeniti najbolje rangiranog srpskog igrača u parovima Nikolu Ćaćića. Umjesto njega nastupio je Filip Krajinović te se vidjela razlika u kvaliteti uigranog para Hrvatske i srpskog para koji se sastojao od dva igrača koji gotovo pa isključivo igraju singl.

Đoković i Krajinović uspjeli su obraniti čak šest brejk-lopti hrvatskog para u prvom setu, dok istovremeno nisu došli ni blizu oduzimanja servisa Paviću i Mektiću. Ipak, u posljednjem gemu prvog seta Mektić i Pavić uspjeli su napraviti brejk te osvojiti prvi set. U drugom je setu hrvatski par bio još uvjerljiviji, ostvario dva brejka i suvereno odveo Hrvatsku u finale.

Hrvatska će svoj treći Davis Cup tražiti protiv boljeg iz ogleda Rusije i Njemačke. Finale se igra u nedjelju, također u Madridu.