Gaming

Igrači su bijesni nakon što su otkrivene mikrotransakcije za Dragon’s Dogma 2

Igrači su ostali neugodno iznenađeni informacijom što se sve nadoplaćuje stvarnim novcem u Capcomovoj novoj igri Dragon’s Dogma 2.

Izdavačka kuća Capcom zadnjih je godina uglavnom imala simpatije igrača zbog dobrih igara koje su lansirali. Međutim, to se sada počelo mijenjati, a potencijalni vrhunac nezadovoljstva došao je s novom igrom Dragon’s Dogma 2 koja je danas lansirana za PC, PS5 i XSX/S.

Naime, tek je po izlasku otkriveno kako prva Capcomova igra od 70 eura ima mikrotransakcije. I to ne bilo kakve mikrotransakcije – od ovih se mnogima diže želučana kiselina.

Primjerice, prodaju se predmeti koji se koriste za brzo putovanje po mapi. Ti su predmeti u igri dosta rijetki i mnogi će povjerovati da je to zato kako bi Capcom “motivirao” igrače na dodatno trošenje novca za fast travel. Čini se kako je ona izjava “igrači koriste fast travel kad je svijet u igri dosadan” postala “igračima treba naplaćivati kad preskaču putovanje u igri”.

Grozno vam je to? Imamo možda još gori primjer. Za samo 1,99 eura možete promijeniti izgled svog lika! Opet se tu radi o predmetu koji se može dobiti i bez plaćanja unutar igre, ali ono što je u drugim igrama uvijek dostupna opcija, u Dragon’s Dogmi 2 je jednokratna stvar. Znači, platite 1,99 eura za samo jedno sređivanje izgleda svog lika. Želite to učiniti još jednom – platite još 1,99 eura! Ili tražite predmet za to unutar igre.

Naravno, ovakva Capcomova odluka naišla je na masovno negodovanje igrača. Igra je na Steamu dobila pretežno negativne ocjene, prvenstveno zbog mikrotransakcija, a potom i zbog loše optimizacije o kojoj smo pisali u zasebnom članku.

Iako stoji činjenica da se Dragon’s Dogma 2 može igrati bez da potrošite centa na mikrotransakcije, očito je kako su u Capcomu skrivali postojanje tih mikrotransakcija sve do zadnjeg trenutka. Recenzentima su informacije o “plaćenim DLC-ovima” bile poslane kad i primjerci igre za recenziranje, no bili su navedeni tek nazivi i cijene za mikrotransakcije, ne i opisi na što se te mikrotransakcije odnose.