Inzaghi ima poseban zadatak za Džeku: Zabio dva gola Bologni, ali sada…

Inter večeras očekuje nezgodno gostovanje Fiorentini u sklopu petog kola Serije A.

Za meč na Artemio Franchiju u startnu postavu Nerazzurra vraća se Edin Džeko, koji bi, prema svim najavama, večeras trebao zaigrati od prve minute.

U prošlom je meču Simone Inzaghi htio poštediti Dijamanta i ostaviti ga na klupi kako bi dobio malo odmora, međutim, već u 29. minuti Dijamant je morao ući umjesto Joaquina Corree.

Iskoristio je šansu Džeko i dao dva gola u trijumfu od 6:1 nad Bolognom. Bili su to peti i šesti gol za Inter, a kako piše Gazzetta, Inzaghi od Dijamanta sada želi da počne postizati one odlučujuće golove, koji lome i rješavaju utakmicu.

Prvu priliku da ispuni te zahtjeve trenera će Džeko tako imati večeras protiv Fiorentine, a pobjeda na Artemio Franchiju definitivno bi potvrdila da Inter ima snagu da odbrani šampionski naslov.

Utakmica počinje u 20.45h, a startnih 11 Intera bi trebalo da izgleda ovako: Handanović; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Brozović, Calhanoglu, Perišić; Džeko, Lautaro.