Italijanski emotivac nakon što je izbacio Srbiju: Dao sam igračima svoju kreditnu karticu, neka rade šta hoće

Italijanska košarkaška reprezentacija plasirala se u nedjelju senzacionalno, neočekivano, u četvrtfinale Eurobasketa u njemačkom Berlinu iznenađujućom (94:86) pobjedom protiv Srbije u osmini finala.

Italija je ključnu prednost ostvarila u prvih pet minuta četvrte četvrtine kada su serijom 16:2 zaostatak 66:68 pretvorili u prednost 82:70. U preostalom vremenu Srbija se više nije uspjela približiti na manje od osam razlike.

Otalijanski selektor Gianmarco Pozzecco neviđeno emotivno proživljava utakmice i pobjede s igračima, prenosi Net.hr. Tako je u jučerašnjoj utakmici je dobio dvije tehničke greške i prilikom napuštanja terena je izljubio sve svoje igrače.

Prema medijima se također ponaša senzacionalno, a jučer je nakon pobjede za Gazzettu dello Sport izjavio:

"Ovo je najveća pobjeda u historiji italijanske košarke, veća i od one na Litvanijom u olimpijskom finalu 2004. kad sam ja bio na parketu. Dao sam igračima svoju kreditnu karticu i rekao im da mogu s njom raditi što god ih je volja da proslave pobjedu."