Iznenađenje u Istanbulu: Turcima samo bod protiv Luksemburga

Turska je na istanbulskom stadionu "Basaksehir Fatih Terim" ugostila selekciju Luksemburga u susretu petog kola grupe "5" UEFA Lige nacija "C". Gosti su poveli golom Marvina Martinsa u osmoj minuti susreta. Turska je izjednačila u 16. minuti pogotkom iz penala, a prezican s bijele tačke bio je Cengiz Under.

Luksemburg je poveo u 37. minuti, ovoga puta golom Danela Sinanija. Slavlje nije trajalo dugo, a prekinuo ga je Maxime Chanot u 39. minuti poslavši loptu u sopstvenu mrežu.

Gosti iz Luksemburga ponovo su poveli u 69. minuti, pogotkom Gersona Rodrigueza. Veliki pritisak Turske, koji je uslijedio, je urodio plodom. Debitant u dresu reprezentacije Turske Ismail Yuksek sjajno je pogodio za 3:3 i postavio konačan rezultat susreta.

U okviru Lige nacija večeras je odigrano još osam susreta: Francuska - Austrija (2:0), Belgija - Vels (2:1), Poljska - Holandija (0:2), Litvanija - Farska Ostrva (1:1), Kazahstan - Bjelorusija (2:1), Slovačka - Azerbejdžan (2:1), Latvija - Moldavija (1:2), Lihtenštajn - Andora (0:2).