Jusić postigao zlata vrijedan gol! Sloboda u 96. minuti srušila Široki Brijeg!

Fudbaleri Slobode upisali su danas izuzetno važnu pobjedu na Tušnju protiv Širokog Brijega od 2:1 kojom su pobjegli iz opasne zone.

U 31. kolu Sloboda i Široki su igrali utakmicu koja je bila izuzetno značajna za oba tima, jednima za opstanak, drugima za izlazak na evropsku scenu. Na kraju su slavili domaći i to golom u posljednjim sekundama.

Domaći su poveli u 53. minuti s penala preko Vranješa. U 80. minuti Široki preko Radića dolazi do poravnanja i tada se činilo da će meč završiti neriješenim rezultatom što ne bi puno značilo ni jednom timu.

Ipak, da tako ne bude pobrinuo se defanzivac Slobode Emir Jusić koji pogađa u 96. minuti za veliko slavlje na stadionu Tušanj.

Sloboda je ovom pobjedom pobjegla iz opasne zone jer sada ima bod više od Tuzla Cityja i Leotara, dok je Široki Brijeg ostao skoro bez šansi za evropsku scenu jer ima četiri boda manje od Sarajeva.